Przyszła pora na podsumowanie tego niezwykłego wydarzenia.
Konkurs organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy "Ratujemy i Uczymy Ratować" miał trzy etapy, w które zaangażowanych było wiele osób. Maciej Fołta i Oliwer Klimek z klasy III b pod opieką Pani Doroty Zawady- Pniak i ogromnym wsparciu rodziców wykonali piękne i oryginalne prace, które dały awans do finału ogólnopolskiego. Finał to był już praktyczny sprawdzian umiejętności i wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, którą uczniowie klas I-III od ponad 15 lat zdobywają w naszej szkole dzięki zajęciom prowadzonym w ramach programu #WOŚP przez Panie Joannę Orszulik i Aleksandrę Kaczmarczyk. To nietypowy konkurs, w którym drużyna składa się z czterech uczniów i nauczyciela. W skład naszej drużyny wchodzili: Maciej Fołta, Oliwier Klimek, Zofia Schmidt i Laura Sitek. Ogromne gratulacje dla naszych młodych ratowników, którzy zdobyli II miejsce spośród 12 szkół zakwalifikowanych do finału.
Nie odbyłoby się to jednak, gdyby nie ogromne wsparcie naszej Rady Rodziców, której bardzo, bardzo dziękujemy.
I oczywiście ogromne podziękowania dla organizatorów konkursu #RUR, Jurka Owsiaka, Małgosi Bochniak, naszej opiekunki Ewy i całej ekipy za niesamowitą atmosferę i wspaniałą organizację. Pokazujecie, że konkursy nie muszą być źródłem stresu dla uczniów i mogą być wspaniałą przygodą. A pomaganie - jest dziecinnie proste Dzięki Wam mamy niesamowite wspomnienia, które zostaną z nami na zawsze.


