• Publiczne Przedszkole nr 5 składa się z czterech grup:  

    1. Żabki 

    1. Grzybki 

    1. Chmurki 

    1. Biedronki 

    "Żabki" to grupa najmłodszych dzieci w przedszkolu (3-4 letnich). Uczęszcza do niej 15 wesołych dziewczynek i 10 roześmianych chłopców. Wychowawcą grupy jest pani Ania, pomaga jej pani Agnieszka, a o porządek dba tam pani Irena. Maluchy uczą się zasad współżycia w grupie, starają się być samodzielne i koleżeńskie. Nasza grupa lubi wspólne zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek i wykonywanie prac plastycznych. 

    Grzybki” To grupa 4 i 5-latków, którym nigdy nie kończą się pomysły na wspaniałą zabawę, a dobry humor towarzyszy każdego dnia. Czas wspólnie spędzany na zabawach, nauce, spacerach, odkrywaniu wszystkiego co nas otacza i bardzo interesuje już cudownie zintegrował grupę, w której zawiązały się pierwsze przyjaźnie. W tym roku Grzybki biorą udział w Interdyscyplinarnym Projekcie Edukacyjnym- Migowy dla dzieci organizowanym przez Migumig-zabawy z językiem migowym. Czeka nas rok pełen nowych przygód pod czujnym okiem wychowawczyni grupy p. Ani. A dzielnie nam towarzyszy pani Ola, która pomaga nam doskonalić umiejętność porządkowania naszej sali.  

    Chmurki” to 5 - 6 latki, liczy 25osób, w tym: 10 dziewczynek i 15chłopców. Wychowawcą jest pani Jola i pani Martyna, salę porządkuje pani Wiola. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte na nowe znajomości i wyzwania, ciekawe świata. Aktywnie uczestniczą w zajęciach i zabawach organizowanych, ale też sami potrafią inicjować zabawy. Wspólnie uczą się zasad zgodnego funkcjonowania w grupie. Starają się być samodzielne. 

    Biedronki” to grupa najstarsza, uczęszcza do niej 26 dzieci 6 letnich, 17 dziewczynek i 9 chłopców. Wychowawcą grupy jest pani Kasia i pani Klaudia. Porządek na sali utrzymuje pani Marta. Starszaki podczas pobytu w przedszkolu mają wiele ciekawych zajęć. Uczestniczą w rytmice, zgłębiają tajniki języka angielskiego, a także uczestniczą w innowacji pedagogicznej “Odkryj tajemnicę swoich rąk”. Podczas zajęć dydaktycznych doskonalą swoją wiedzę na temat regionu, Polski i świata, śpiewają, tańczą i gimnastykują się. Jednym słowem - poznają świat. W trakcie zabaw swobodnych starają się zgodnie bawić, dzielić zabawkami i samodzielnie podejmować decyzje.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Wodzisławiu Śląskim
   • zsp7@wodzislaw-slaski.pl
   • ul. 26 Marca 66, tel. 32 455 37 36
   • ul. Tysiąclecia 25, tel. 32 455 48 30 ul. PCK 1, tel. 32 455 11 15
   • 26 Marca 66 44-300 Wodzisław Śląski Poland
   • Przedszkole - ul. PCK1 Szkoła Podstawowa - kl. 1 - 5 ul. Tysiąclecia 25 Szkoła Podstawowa - kl. 6 - 8 ul. 26 Marca 66
 • Galeria zdjęć

   brak danych